Ўзбекистон Республикасида халқаро тўқимачилик кўргазмалари ўтказилиши тўғрисида
Ўзбекистон Республикасининг Қирғиз Республикасидаги Элчихонаси 2025 йил 14–16 октябрь кунлари Тошкент шаҳридаги "Ўзэкспомарказ" кўргазма мажмуасида тўқимачилик ва тикиш-тўқиш саноатига бағишланган бир қатор халқаро ихтисослаштирилган кўргазмалар ўтказилиши ҳақида маълум қилишдан фахрланади:
-
Heimtextil Uzbekistan;
Texworld Tashkent;
Apparel Sourcing Tashkent.
Ушбу тадбирларда АҚШ, Европа, Осиё, МДҲ, Яқин Шарқ ва Марказий Осиёнинг етакчи хорижий компаниялари иштирок этиши режалаштирилган.
Юқоридаги маълумотларга асосан, Элчихона Қирғиз Республикасидаги қизиқиш билдирган тадбиркорлар, тўқимачилик компаниялари вакиллари, соҳавий уюшмалар ҳамда давлат муассасалари ва ташкилотларини ушбу тадбирларда иштирок этишга таклиф қилади.
Иштирок учун рўйхатдан ўтиш мақсадида, Элчихона қизиқиш билдирган корхоналардан илтимос қиладики, бириктирилган шаклга мувофиқ анкета тўлдирсинлар. Шакл ва кўргазмалар ҳақидаги маълумотнома қуйидаги ҳавола орқали юклаб олинади:

О проведении международных текстильных выставок в Республике Узбекистан
Посольство Республики Узбекистан в Кыргызской Республике имеет честь сообщить, что в период с 14 по 16 октября 2025 года в выставочном комплексе «Узэкспоцентр» (г. Ташкент) состоится ряд международных специализированных выставок в области текстильной и швейной промышленности:
- Heimtextil Uzbekistan;
- Texworld Tashkent;
- Apparel Sourcing Tashkent.
Данные мероприятия организуются с участием ведущих зарубежных компаний из США, Европы, Азии, стран СНГ, Ближнего Востока и Центральной Азии.
В связи с вышеизложенным, Посольство приглашает к участию заинтересованных предпринимателей, представителей текстильных компаний, отраслевых ассоциаций, а также государственных учреждений и организаций Кыргызской Республики.
Для регистрации участия Посольство просит заинтересованные предприятия заполнить анкету согласно прилагаемой форме. Форму и информационные материалы о выставках можно скачать по следующей ссылке: