Қўшни давлатлар билан шерикликдаги янги лойиҳалар кўриб чиқилди
Президент Шавкат Мирзиёев 8 август куни Марказий Осиё давлатлари билан ҳамкорликни кенгайтириш масалалари бўйича йиғилиш ўтказди.
Мамлакатимизнинг Марказий Осиё давлатлари билан дўстона ва ўзаро манфаатли алоқалари изчил ривожланиб бормоқда. Сўнгги беш йилда улар билан ташқи савдо ҳажми 2,5 баробарга кўпайиб, 6 миллиард доллардан ошган. Юртимизда қўшни давлатлар капитали иштирокида 1 минг 700 та қўшма корхона очилган.
Йиғилишда Марказий Осиё давлатлари билан иқтисодий ҳамкорликни кенгайтиришга оид янги лойиҳа ва таклифлар кўриб чиқилди.
Мамлакатимизда кичик бизнесни янада ривожлантириш мақсадида ҳудудларнинг инвестицион жозибадорлиги миллий рейтингини ишлаб чиқиш тизими ҳам мухокама қилинди.

The President of Uzbekistan chairs a meeting on new cooperation projects with neighboring countries
According to the press service of the Head of our state, partnership with Central Asian states is developing dynamically. Over the past five years, the volume of Uzbekistan’s trade with them has increased 2.5 times and exceeded $6 billion. In Uzbekistan, 1.7 thousand companies have been opened with the participation of capital from neighboring countries.
New projects and proposals for enhancing economic cooperation with Central Asian countries were discussed at the meeting.
The issue of developing and maintaining a national rating of investment attractiveness of regions for further development of small and medium-sized businesses in the country was considered.