Ўзбекистонда коррупцияга қарши курашиш узлуксиз жараёндир
2024-06-21 1538Янги Ўзбекистон сўнгги йилларда кенг кўламли ўзгаришлар даврини бошдан кечирмоқда. Мамлакатда коррупцияга қарши курашиш, ишбилармонлик муҳитини ва меҳнат шароитларини яхшилаш, суд-ҳуқуқ тизимини ислоҳ қилиш, инсон ҳуқуқларини ҳимоя қилиш, маъмурий ҳамда давлат бошқаруви самарадорлигини оширишга қаратилган йирик ислоҳотлар амалга оширилди.
Ўзбекистон: китоб ўқишни оммалаштириш йўлида
2024-06-21 1436Кутубхоналар таълим, маданият ва жамият ривожланишида муҳим роль ўйнайди, билимга кириш, маданий меросни сақлаш ва ақлий ўсишни таъминлаш учун бебаҳо манба ҳисобланади. Замонавий ахборот жамиятида улар ҳар ёшдаги одамларнинг таълим олиши ва ўз-ўзини ривожлантиришига кўмаклашувчи муҳим институт бўлиб қолмоқда.
Ўзбекистонда туризм соҳасининг ривожланиши халқ фаровонлигининг юксалишига хизмат қилади
2024-06-19 1462Ўзбекистон ўзининг бой маданий мероси, тарихий обидалари ва гўзал табиати билан, туризмни ривожлантиришга катта эътибор қаратадиган давлатлар қаторига киради. “Ўзбекистон – 2030» Cтратегиясида Ўзбекистонда ташқи ва ички туризмни ривожлантириш учун кенг шароитлар яратиш орқали сайёҳлар сонини ошириш вазифаси қўйилган.
Юн Сок Ёль, Корея Республикаси Президенти: Биз Марказий Осиёдаги ягона алоҳида стратегик шеригимиз ва асосий ҳамкоримиз бўлган Ўзбекистон билан дўстона муносабатларни ривожлантиришда давом этамиз
2024-06-13 1457Корея Республикаси Президенти Юн Сок Ёль Ўзбекистонга амалга оширадиган давлат ташрифи арафасида “Дунё” АА учун интервью берди.
Шавкат Мирзиёев: “Мен умримни шу халққа тикканман!”